BIRD FREE – ŻEL DO ODSTRASZANIA PTAKÓW na magnesie

Producent: Inny

Produkt odstraszający różne gatunki ptaków.

  • Wysyłamy w 2-3 dni
Cena: 386,42 zł
Ilość:

Masz pytania dotyczące produktu?

501 174 475 / sklep@birdcontrol.pl

Żel BIRD FREE to chroniony patentem środek zawierający naturalne substancje spożywcze, utrzymuje on wszystkie ptaki na dystans od chronionych za ich pomocą obiektów, nie powodując jednocześnie im żadnej krzywdy. Nie zabija ani nie truje ptaków, jedynie modyfikuje ich zachowanie, sprawiając, że rezygnują z lądowania i przebywania w miejscach, w którym nie chcemy ich obecności. Warunkiem skuteczności działania tacek z żelem jest prawidłowa ich instalacja, ściśle według załączonej instrukcji.

W zestawie jest 15 tacek z żelem BIRD FREE.

ZASTOSOWANIE

BIRD FREE to wynalazek japońskich naukowców. Sposób jego działania, to zniechęcane ptaków do podlatywania w jego sąsiedztwo - ptaki postrzegają światło ultrafioletowe, które oddziałuje na ich zmysł wzroku. Dodatkowo, oprócz optycznego odstraszania skutek jest spotęgowany działaniem oleju roślinnego zawartego w żelu. Substancja ta wzbudza niechęć u ptaków, wpływając na ich zmysły węchu i smaku. Skutek w postaci odstraszenia ptaków utrzymuje się przez dłuższy okres. Pozostawione w nienaruszonej formie, tacki z żelem będą skuteczne minimum przez 2 lata, pod warunkiem prawidłowej instalacji. Będzie tak również nawet w najbardziej zanieczyszczonych warunkach - tacki z żelem zamontowane na różnych obiektach w Japonii działają skuteczne nawet po siedmiu latach).

BIRD FREE został zaprojektowany tak, żeby był odporny nawet na najtrudniejsze warunki atmosferyczne – nie jest wrażliwy na zmiany temperatur, deszcz czy śnieg. Może być zastosowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz zabezpieczanych obiektów. Sposób takiej ochrony przed ptakami  znalazł zastosowanie na całym świecie- w miejscach takich jak porty, lotniska, obiekty wojskowe, dworce kolejowe, mosty, budynki użyteczności publicznej i wiele innych miejsc, gdzie obecność ptaków jest niepożądana i stanowi zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Montaż tacek z żelem jest niezwykle prosty i szybki - produkt jest umieszczony na tackach, które po prostu mocujemy za pomocą wbudowanego magnesu (tylko do podłoża ze stali).

SPOSÓB UŻYCIA

Ochrona przed gołębiami:

  • przy dużym obciążeniu przez ptaki (miejsca nocnego odpoczynku, gniazda ) - co 15 cm,
  • przy umiarkowanym obciążeniu przez ptaki (przesiadywanie w ciągu dnia oraz w miejscach, gdzie ptaki szukają pożywienia i wody) - co 20 cm,
  • przy niskim obciążeniu przez ptaki (nowo postawione budynki i miejsca sporadycznego przebywania ptaków) - co 25 cm,

Ochrona przed mewami:

  • tacki powinny być centralnie rozmieszczone co 50 cm (dwie na metr),
  • zabezpieczenie miejsc gniazdowania mew – należy rozmieścić dziewięć tacek co 30 cm na planie kwadratu w miejscu zeszłorocznego gniazda,

Ochrona przed wronami - tacki centralnie rozmieszczone co 30 cm

Ochrona przed szpakami - tacki centralnie rozmieszczone co 20 cm

Ochrona przed wróblami - tacki centralnie rozmieszczone co 15 cm

Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Przepisz kod:
weryfikator

Praktyczne wskazówki:

Bird Free zawsze okaże się skuteczny, jeżeli zostanie zastosowany w miejscach przebywania ptaków (takich jak okolice ich gniazd i miejsca ich nocnego odpoczynku). Jednak jedynie samo zastosowanie go jedynie w okolicach gniazd nie zniechęci ptaków do powrotu do innych niezabezpieczonych miejsc gniazdowania. Jeżeli miejsca te są dla nas niedostępne (np. znajdują się pod panelami słonecznymi lub innymi elementami konstrukcyjnymi) i nie jesteśmy w stanie ich dobrze wyczyścić, wówczas należy dostęp do tych miejsc dodatkowo zabezpieczyć siatką. Jeżeli chcemy powstrzymać ptaki przed powrotem do dawnych miejsc gniazdowania na balkonach, żel musimy zainstalować w tych samych miejscach, w których były ich wcześniejsze gniazda.

Bird Free może być z powodzeniem zastosowany również na pochyłych dachach oraz na wszelkich innych nachylonych powierzchniach, nawet pod ostrym kątem. Rozkład miejsc do zabezpieczenia wymaga dokładnego zaplanowania, z uwzględnieniem konkretnych uwarunkowań tych miejsc oraz ich sąsiedztwa. Gęstość rozmieszczenia tacek z żelem możemy odpowiednio zwiększyć lub zmniejszyć. Podstawową zasadą, jaką należy przyjąć jest to, że odległości pomiędzy zamontowanymi tackami nie mogą być większe niż rozpiętość skrzydeł ptaków.


Montaż tacek z żelem:

Na wstępie określamy niezbędną ilość i planujemy miejsca rozmieszczenia tacek, zgodnie ze wskazówkami w instrukcji obsługi. Smarujemy ich spód klejem silikonowym i przyklejamy na uprzednio starannie oczyszczone podłoże, a w wersji tacki z magnesem po prostu przykładamy je do odpowiednich punktów konstrukcji stalowej. Po kilku dniach od wykonania tych prac należy skontrolować miejsca montażu, czy nie należy nic poprawić lub ponownie przykleić. Do zamontowania tacek można też zastosować specjalne, dedykowane podstawki, które można łatwo przymocować do poręczy lub innych podobnych miejsc

Darmowa wysyłka
dla zamówień od 600 zł

dotyczy sprzedaży detalicznej