Spirale zabezpieczające przed ptakami

1
(wszystkich 1)
SPIRALA TYP C
SPIRALA TYP C

7,07 zł z VAT
5,75 zł netto

1
(wszystkich 1)

Inne sposoby zabezpieczenia się przed ptakami

Spośród wielu metod ochrony budynków i innych miejsc przed ptakami, największą skuteczność mają sposoby i urządzenia mechaniczne. Oprócz kolców zabezpieczających najpopularniejsze i najczęściej stosowane w Europie są spirale ochronne. Wybór właściwego rodzaju zabezpieczeń zależy od lokalnych uwarunkowań, ale również od stopnia „obciążenia” przez ptaki.

Spirale – alternatywna metoda ochrony przed ptakami

Spirale zabezpieczające to jedna z alternatywnych (względem kolców) mechanicznych metod odstraszania ptaków. Wprawdzie ich skuteczność jest nieco mniejsza niż kolców, niemniej jednak spełniają swoją podstawową funkcję, polegającą na blokowaniu ptakom dostępu do wybranych miejsc. Najczęściej wykorzystywane są do zabezpieczania przed obecnością ptaków parapetów i gzymsów. Ich budowa oraz technika montażu jest bardzo podobna do kolców ochronnych. Podstawa spiralnych zabezpieczeń to podłużna podstawa z poliwęglanu, a zamocowane na niej i tworzące kształt spirali sprężyste odcinki drutu wykonane są ze stali nierdzewnej.

Bezpieczeństwo spiral zabezpieczających

Podobnie jaki wszystkie pozostałe produkty oferowane w naszym sklepie, spirale są całkowicie bezpieczne dla ptaków. Mają one obłe i zaokrąglone kształty, które w razie kontaktu jedynie uniemożliwiają lądowanie i przesiadywanie ptaków.